Hornady - matryca do usuwania pocisków (camlock bullet puller)

  • szt.
  • 230,00 zł

Matryca Hornady do usuwania pocisków.

Matryca do usuwania pocisków umożliwia delikatne usunięcie pocisku z naboju. Przy odrobinie wprawy usunięty pocisk nie będzie posiadał śladów po usuwaniu i będzie mógł bez problemu być ponownie osadzony. Długa, gumowana rączka pozwala łatwo i komfortowo przeprowadzić proces rozscalania amunicji karabinowej. Matryca jest kompatybilna z każdą prasą ze standardowym gwintem 7/8-14" oraz z tulejami LNL od Hornady (#044096).

Narzędzie dużo wygodniejsze od młotka kinetycznego, szczególnie jeśli musimy usunąć pociski z wielu sztuk amunicji. Odpowiednie używanie matrycy pozwoli nie tylko na odzyskanie pocisku, ale również prochu. Stosując odpowiednio dobraną siłę i szybkość wykonania czynności, nie wysypiemy prochu z łuski jak ma to miejsce w młotku kinetycznym.

Rozwiązanie bezpieczne, eleganckie, szybsze i pewne. Aby móc używać tej matrycy, oprócz niej należy również dokupić odpowiednią do danego kalibru tuleję zaciskową (wkładka collet).

Nieocenione narzędzie w przypadku rozscalania amunicji np. dla zmiany jej parametrów (pocisk, proch itp.), jak również przy korekcie osadzenia pocisku (zbyt głęboko osadzonych).

Jak każda matryca działa w prasie, wraz z stopką do trzymania łuski (łusko-trzymacz, shellholder).

Dla zaawansowanych użytkowników praktycznie must have, przyda się jednak każdemu zajmującemu się elaboracją.

 

Kiedy będziesz potrzebował tą matrycę:

1. Jeśli zbyt głęboko osadziłeś pocisk i chcesz to poprawić

2. Jeśli chcesz zmienić naważkę w gotowym już naboju

3. Jeśli musisz całkowicie rozłożyć nabój

4. Jeśli chcesz poszerzyć swój elaboracyjny warsztat

5. Jeśli już ją miałeś, ale... poprzednia dokonała swego żywota ;-)