Karabin PAC15 DMR, lufa 20", Black, kal. 223Rem / 5,56x45mm

  • Obserwuj produkt:
  • Dodaj recenzję:
  • Kod: PAC15-DMR20
  • Producent: SVRN
  • Dostępność: Brak

  • Historia ceny
  • szt.
  • 7 400,00 zł
  • Niedostępny

Polskich producentów broni szukać jak ze świeczką… Tym bardziej cieszy nas każdy model wyprodukowany w kraju. A tym bardziej kolejna jego generacja. Karabinek PAC15 DMR powstaje w Wielkopolsce pod marką Suveren Small Arms Poland. Marka powstała po połączeniu marek AK from Radom (istniejącej w Polsce od 2016 roku) oraz AR from Radom (od 2018 roku) w 2019 roku, przez właściciela marek, spółkę PA-KO. PW PA-KO Spółka z o.o. istnieje znacznie dłużej, gdyż początki jej działalności sięgają roku 1994. Firma od początku związana jest z branżą zbrojeniową.

Karabin PAC15 DMR, lufa 20

Nazwa PAC to akronim od słów: Pioneer Arms Corp, będącej linią produkcyjną zakupioną na potrzeby produkcji karabinów AK i utworzenia marki AK from Radom. Firma bardzo szybko dostrzegła zainteresowanie rynku klonami AK47, oraz rosnącą w naszym kraju popularnością platformy AR. Modele karabinków AR-15 nazywane PAC15 w pierwszej generacji były oparte o specyfikację MIL-SPEC i segmentowały się w grupie budżetowej. Firma jednak rozwijała swoje produkty, czego świetnym przykładem jest mocno zmodernizowana kolejna generacja.

Karabin PAC15 DMR, lufa 20

PAC15 DMR to karabin o podwyższonej celności. DMR to akronim od słów Designated Marksman Rifle, czyli broń zaprojektowana dla strzelców wyborowych. PAC15 DMR oparty jest o drugą generację karabinków AR15 produkowanych przez polską firmę. W generacji drugiej wprowadzono wiele modyfikacji, przede wszystkim jakościowych. Dodano wzmocnioną i dużo lepszą kolbę. W modelu PAC15 DMR dodatkowo posiada ona regulowaną bakę, co z 6-stopniową regulacją samej kolby, pozwala na idealne dobranie odległości do potrzeb strzelca.

Karabin PAC15 DMR, lufa 20

Sama konstrukcja regulowanej baki zapewnia płynne przeładowanie karabinu, oraz - co bardzo ważne przy montażu optyki celowniczej, idealne ułożenie głowy i oka strzelca w linii światła lunety. Czyli powtarzalny i bardzo dobry skład za każdym razem. Ale to nie wszystkie istotne cechy tego DMR’a. Mamy tu wyselekcjonowaną, 20-calową lufę o ciężkim, 1-calowym profilu (25,4 mm). Przy użyciu meczowej lub elaborowanej, precyzyjnej amunicji, zapewnia ona skupienie poniżej 1 MOA.

Karabin PAC15 DMR, lufa 20

O wysokie skupienie dba też zmodyfikowany mechanizm spustowy, typu drop-in (w całości „wpuszczany” jako jeden element do komory spustowej), o regulowanej sile w zakresie 0,5 - 3,5 kg z fabrycznie montowanymi pinami anti-walk (zapewniają one niezmienne położenie systemy spustowego w komorze, a tym samym ograniczają praktycznie do zera, wyrobienie się otworów montażowych, mogące skutkować przesunięciem całego systemu spustowego).

Karabin PAC15 DMR, lufa 20

Poza tym mamy tu w standardzie wszystko to z czego słynie 2-generacja karabinków PAC15: obustronny selektor ognia (nazywany też bezpiecznikiem), obustronną dźwignię przeładowania, ergonomiczny, gumowany chwyt pistoletowy oraz świetnie wykonane, aluminiowe łoże przednie z systemem mocowań M-LOK. Sporym bonusem dla nie jednego strzelca będzie kapitalny wygląd karabinka w tej unikatowej wersji :-)

 

Specyfikacja:

 

- Kaliber: 223Rem / 5.56 x 45 mm

- Działanie: broń samopowtarzalna, Direct Impingement

- Lufa: 20”, ciężka o przekroju 25 mm, przeciągana

- Urządzenie wylotowe: standardowy tłumik płomienia (birdcage)

- Kolba: regulowana, 6 pozycji z baką policzkową

- Chwyt: ergonomiczny, gumowany

- Łoże: aluminium, system M-LOK

REZERWACJA BRONI: w sklepie luska.pl broń można zarezerwować poprzez stronę, składając zamówienie z odbiorem osobistym w siedzibie sklepu. Więcej informacji w linku. W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt.

Broń, amunicja, prochy strzelnicze oraz spłonki to towary koncesjonowane nie podlegające sprzedaży online, tym samym nie ma możliwości wysyłki tychże towarów. Sprzedaż towarów koncesjonowanych możliwa jest tylko w siedzibie sklepu za okazaniem stosownych dokumentów.

Zamówienia złożone w sklepie online na towary koncesjonowane muszą być odebrane w sklepie stacjonarnym, w przeciwnym wypadku zamówienia takie zostaną anulowane.


Typ karabinu: Samopowtarzalne, Sportowe
Typ: AR15 DI
Przyrządy mechaniczne: Brak
Szyna pod optykę: Szyna 0 MOA
Regulowany spust: Tak
Gwint zewn.na końcu lufy: Tak
Osada: Aluminium
Kolba: Regulowana
Magazynek: Wymienny AR15
Długość lufy: Pow.18 do 20 cali
Przeznaczenie: Long Range, PRS precyzyjne, Rekreacja
Kaliber broni: 223Rem