Karabinek PCC PAC9, lufa 8", kal. 9x19

  • Obserwuj produkt:
  • Dodaj recenzję:
  • Kod: PAC9-8
  • Producent: SVRN
  • Dostępność: Dostępny

  • Historia ceny
  • szt.
  • 5 000,00 zł

Polskich producentów broni szukać jak ze świeczką… Tym bardziej cieszy nas każdy model wyprodukowany w kraju. Karabinek PAC9 PCC powstaje w Wielkopolsce pod marką Suveren Small Arms Poland. Marka powstała po połączeniu marek AK from Radom (istniejącej w Polsce od 2016 roku) oraz AR from Radom (od 2018 roku) w 2019 roku, przez właściciela marek, spółkę PA-KO. PW PA-KO Spółka z o.o. istnieje znacznie dłużej, gdyż początki jej działalności sięgają roku 1994. Firma od początku związana jest z branżą zbrojeniową.

 

Nazwa PAC to akronim od słów: Pioneer Arms Corp, będącej linią produkcyjną zakupioną na potrzeby produkcji karabinów AK i utworzenia marki AK from Radom. Firma bardzo szybko dostrzegła zainteresowanie rynku klonami AK47, oraz rosnącą w naszym kraju popularnością platformy AR. Modele karabinków AR-15 nazywane PAC15 w pierwszej generacji były oparte o specyfikację MIL-SPEC i segmentowały się w grupie budżetowej. Firma jednak rozwijała swoje produkty, czego świetnym przykładem jest mocno zmodernizowana kolejna generacja.

 

Oraz kolejne linie modelowe, jak PAC9 PCC. Karabinek PAC9 PCC to przedstawiciel szturmem zdobywających popularność karabinków na nabój pistoletowy (PCC = Pistol Caliber Carbine). Wyglądem bazujące na platformie AR-15, zapewniają sporo tańszy trening oraz praktycznie identyczną obsługą (poza niewielkimi niuansami wynikającymi z zastosowanego systemu i kalibru) jak w karabinkach AR15. Ich popularność jest tak duża, również dzięki strzelectwu dynamicznemu.

Karabin PCC PAC9, lufa 8

Powstały bowiem konkurencje przeznaczone właśnie dla karabinków PCC. Wspominaliśmy powyżej o pewnych niuansach różniących karabinki PCC takie jak PAC9 PCC od platformy AR15. Jedną z nich jest system stosowanych magazynków. PAC9 PCC jak i wiele podobnych konstrukcji korzysta z magazynków od pistoletu Glock. Jest to bardzo dobre rozwiązanie - jest ich na rynku dużo i są chyba najtańszymi dostępnymi magazynkami. Co je różni od obsługi magazynków AR15? Nieco inny kąt montażu. Czy jesto to wada? Zdecydowanie nie. Odnotowujemy różnicę jedynie z redaktorskiego obowiązku :-)


Inną różnicą w stosunku do platformy AR15 jest system działania. PAC9 PCC jest oparty o klasyczne dla tego typu karabinków w kalibrze 9x19 mm rozwiązanie, czyli zamek swobodny (w terminologii anglosaskiej określany jako Blowback). Zamek swobodny blokowany jest poprzez jego masę i sprężynę systemu oporo-powrotnego, bez ryglowania. Jest to system prosty, ale też niezawodny. Wadą tego rozwiązania jest nieco większy odrzut, spowodowany masą zamka, która musi być na tyle spora, aby umożliwiała osadzenie zamka umożliwiające oddanie strzału.


Poza tą wadą, karabinki z zamkiem swobodnym mają całą masę zalet - są niezawodne, trwałe, a przede wszystkim sporo tańsze od innych rozwiązań. Działają zgodnie z zasadą - im mniej skomplikowany system, tym jest bardziej niezawodny. Karabinki PAC9 PCC oferowane są w dwóch długościach luf: 9 lub 12 cali. Co za tym idzie mają różne długości łoża przedniego. Łoże wykonane jest z aluminium i posiada system montażu M-LOK. W komplecie mamy też bardzo porządne składane przyrządy celownicze.

 

Specyfikacja:

 

- Kaliber: 9 x 19 mm

- Działanie: odrzut zamka swobodnego

- Lufa: 8”, przeciągana na zimno

- Urządzenie wylotowe: standardowy tłumik płomienia (birdcage)

- Kolba: regulowana, 6 pozycji

- Chwyt: ergonomiczny, gumowany

- Łoże: aluminium, system M-LOK

- W komplecie: 1 x składane przyrządy celownicze

REZERWACJA BRONI: w sklepie luska.pl broń można zarezerwować poprzez stronę, składając zamówienie z odbiorem osobistym w siedzibie sklepu. Więcej informacji w linku. W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt.

Broń, amunicja, prochy strzelnicze oraz spłonki to towary koncesjonowane nie podlegające sprzedaży online, tym samym nie ma możliwości wysyłki tychże towarów. Sprzedaż towarów koncesjonowanych możliwa jest tylko w siedzibie sklepu za okazaniem stosownych dokumentów.

Zamówienia złożone w sklepie online na towary koncesjonowane muszą być odebrane w sklepie stacjonarnym, w przeciwnym wypadku zamówienia takie zostaną anulowane.


Typ broni krótkiej: Pistolet
Typ karabinu: Samopowtarzalne, Sportowe
Typ: PCC
Przyrządy mechaniczne: Regulowane i składane
Szyna pod optykę: Szyna 0 MOA
Regulowany spust: Nie
Gwint zewn.na końcu lufy: Tak
Osada: Aluminium
Kolba: Regulowana, Rozsuwana
Magazynek: Wymienny Glock
Długość lufy: Do 12 cali
Przeznaczenie: Dynamika, Rekreacja
Kaliber broni: 9x19