Karabin SABATTI STR Sport RED kal. 6,5Creedmoor

  • Kod: SABATTI STR SPORT R6
  • Producent: Sabatti
  • Dostępność: Dostępny (dostępność faktyczna) Dostępny (dostępność faktyczna)
  • szt.
  • 9 400,00 zł / szt.

Karabin STR Sport RED

- Kaliber: 6,5Creedmoor

- Długość lufy: 71cm

- Długość całkowita: 120cm

- Waga: 6,3kg

- Pojemność magazynka: 3

- Skok gwintu: 8 MRR

- Ciężar nacisku na spust: M-0,60/1,33kg

- szyna picatinny z pochyłem 20MOA

- w komplecie znajduje się: walizka

 

Karabin przeznaczony do strzelania sportowego, wszystkie części wykonane są ze stopu metalu Ergal 55 i obrabiane w technologii CNC, co wpływa na stabilność przy oddawaniu strzałów. Części z tworzyw sztucznych zostały wyeliminowane. Lufa karabinu o średnicy 28 mm. z gwintem MRR. Ergonomiczny powiększony chwyt zamka, podpora worka strzeleckiego, dźwignia szybkiego zwalniania magazynka. W wyposażeniu standardowym jest szyna Picatinny 20 MOA.

Sabatti - MRR® (Multi – Radial Rifling)

- wyższa prędkość pocisku

- precyzyjne skupienie

- zredukowane drgania

- mniejsza ilość osadzanych zanieczyszczeń

- łatwiejsze czyszczenie

- zwiększona żywotność lufy

Firma Sabatti zaprojektowała nowy system gwintu zwany Multi - Radial Rifling (MRR) z unikalną modyfikacją w stosunku do gwintów tradycyjnych. Przedmiotem rozwoju było zaprojektowanie nowego systemu gwintu, który wprowadza wiele pozytywnych osiągnięć w stosunku do gwintu tradycyjnego ty samym modyfikacja ta nie ma żadnych negatywnych skutków, jeżeli porównać ją z tradycyjny gwint w lufie.

Lufa z gwintem Multi - Radial (MRR) posiada dwie alternatywne płaszczyzny, które pozytywnie wpływają na przyczepność pocisku w perfekcyjnie geometrycznym przemieszczaniu się przez przewód lufy. W przypadku gwintu Multi - Radial (MRR) ciśnienie gazów prochowych dopasowuje pocisk do płaszczyzn gwintu w perfekcyjny sposób i nie nacina – przecina pocisku tak jak jest to w lufach z gwintem tradycyjnym, co powoduje długą żywotność.

Lufa z gwintem Multi - Radial nie posiada wewnątrz ostrych krawędzi tak jak w przypadku luf z gwintem tradycyjnym. Tym samym lufy z gwintem Multi - Radial są czystsze i odporniejsze na proces rdzewienie i starzenia się. Wszystkie przeprowadzone testy wykazują, że lufy z gwintem Multi - Radial są bardziej precyzyjne niż lufy tradycyjne w przypadku użycia pocisków ołowianych w kalibrze 7,62 (308 Win.) i kalibrze 6,5 (264’’) także w przypadku pocisków monolitycznych. Prędkość pocisku jest wyższa o 12 % przy wykorzystaniu standardowych ciśnień spalania gazów. Pocisk dokładnie uszczelnia przewód lufy tym samym optymalizuje wykorzystanie gazów prochowych. Tym samym drgania pomiędzy lufą a pociskiem zredukowane są do minimum.

Skupienie wystrzelonych pocisków jest zoptymalizowane ze względu na ekstremalnie małą tolerancje, która jest możliwa w trakcie produkcji luf z gwintem MRR. Metoda produkcji luf Multi - Radial przy wykorzystaniu metody odkuwania luf na zimno znacząco podniosła ich jakość. Geometria lufy Multi - Radial ułatwia wprowadzenie – przelot pomiędzy komorą nabojową a początkiem lufy znacząco lepiej niż w lufach tradycyjnych. Lufa Multi - Radial ogranicza także osadzanie się resztek mosiądzu wewnątrz lufy w trakcie oddawania strzałów, ty samym jest łatwiejsza do czyszczenia.

Czyszczenie luf MMR jest łatwe i nie wymaga agresywnych środków chemicznych – ściernych tak jak jest to w przypadku gwintów standardowych Przedstawione wszystkie rozwiązania i walory luf Multi - Radial wykazują wyższość warunków technicznych, precyzji i łatwości konserwacji.

Broń, amunicja, prochy strzelnicze oraz spłonki to towary koncesjonowane nie podlegające sprzedaży online, tym samym nie ma możliwości wysyłki tychże towarów. Sprzedaż towarów koncesjonowanych możliwa jest tylko w siedzibie sklepu za okazaniem stosownych dokumentów.

Zamówienia złożone w sklepie online na towary koncesjonowane muszą być odebrane w sklepie stacjonarnym, w przeciwnym wypadku zamówienia takie zostaną anulowane.

Typ karabinu: Repetirey, Sportowe
Kaliber broni: 6,5Creedmoor