Pistolet BENELLI MP95E kal. 22LR

 • Obserwuj produkt:
 • Dodaj recenzję:
 • Kod: BENELLI MP95E
 • Producent: Benelli
 • Dostępność: Brak

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 5 800,00 zł brutto
 • szt.
 • 6 100,00 zł
 • Niedostępny

Początki broni spod znaku Benelli mają swój rodowód w... motorowerach. To właśnie od ich produkcji rozpoczął się w 1920 r biznes włoskich braci Filippo i Giovani Benelli. Choć gwoli ścisłości produkowali oni również niewielki ilości broni myśliwskiej. I to właśnie ta dodatkowa z początku działalność, zaczęła z czasem przeważać. W 1967 r. stanowiła już podstawę działalności firmy, która decyzją zarządu zmieniła swoją nazwę, na istniejącą do dziś Benelli Armi i skupiła się wyłącznie na produkcji broni. Firma zaczęła odnosić międzynarodowy sukces, a w ślad za nim pojawiła się kolejna fabryka firmy, tym razem umiejscowiona w Hiszpanii.

Pistolet BENELLI MP95E

W 1983 r. inna znana włoska firma - Fabbrica d”Armi Pietro Beretta, zakupiła duży pakiet firmy Benelli Armi, by ostatecznie w 1999 r. włączyć ją całkowicie w skład holdingu Beretta S.p.A. Benelli zdecydowanie skorzystało na włączeniu do holdingu, uzyskując dostęp do środków finansowych, zaplecza technologicznego a przede wszystkim do szerokiego rynku zbytu, na którym od dawna operowała już Beretta. Obecnie firma Benelli produkuje broń śrutową, zarówno sportową jak i myśliwską, karabiny oraz cenione pistolety sportowe, w tym również pneumatyczne.

Pistolet BENELLI MP95E

Pistolet Benelli MP95E to przykład ciekawej, świetnie wykonanej, celnej i do tego... taniej (jak na wyczynową broń sportową) broni krótkiej. Gdzie było można firma zastosowała tańsze rozwiązania, jak np. regulowana narzędziami szczerbinka, plastikowa obudowa zespołu spustu, demontowalnego wybijanym pinem oraz własną, oburęczną rękojeścią. Pozwoliło to na znaczną redukcję ceny, przy zachowaniu wysokiej celności broni.

Pistolet BENELLI MP95E

Strzelcy chcący w przyszłości rozbudować pistolet, mogą bez problemu wymienić w nim zespół spustu czy rękojeść, tak jak w droższych modelach World Cup, od lidera w produkcji sportowych chwytów, firmy Nill Griffe. Choć trzeba przyznać, że chwyt dostarczany w tym modelu ma też swoje zalety. Umożliwia np. bezproblemową obsługę broni zarówno przez strzelców lewo jak i prawo ręcznych, czy wygodne strzelania oburęczne. Można w nim również zmieniać kąt chwytu, wymaga to jednak specjalnych klinów, które nie są dostarczane w komplecie.

Pistolet BENELLI MP95E

Rozkładanie broni do czyszczenia jest bardzo proste, choć w tym modelu wymaga pomocy wybijaka i najlepiej młotka rusznikarskiego. Pierwszym etapem jest wyciągnięcie tylnego bufora - metalowej płytki z amortyzującym elementem, następnie wybijamy pin blokujący zespół spustu, wyciągamy go, a na końcu, odciągając zamek najpierw do końca a potem unosząc go ku górze, ponad lufę, wyciągamy. Złożenie w odwrotnej kolejności. A jak strzela się z Benelli MP95E? Niesamowicie... Lekki spust, długa linia celowania i... wyniki na tarczy powodują pojawienie się na twarzy, nie schodzącego z niej cały dzień uśmiechu :-)

Pistolet BENELLI MP95E

 

Specyfikacja:

- kaliber: .22 LR

- masa: 1100 kg

- długość lufy: 4 cale / 110 mm

- skok gwintu: 1:8 cala / 1:450 mm

- magazynek: stalowy, 6-nabojowy, 1 szt w zestawie

- spust: sportowy, regulowany, dwu-oporowy

- ciężar spustu 1 opór: od 100 do 500 gr

- ciężar spustu 2 opór: od 500 do 900 gr

- pokrycie powierzchni metalowych: oksyda

- przyrządy celownicze: stała muszka, regulowana mikrometrycznie szczerbinka

- długość linii celowania: 218 mm

 

 

REZERWACJA BRONI: w sklepie luska.pl broń można zarezerwować poprzez stronę, składając zamówienie z odbiorem osobistym w siedzibie sklepu. Więcej informacji w linku. W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt.

Broń, amunicja, prochy strzelnicze oraz spłonki to towary koncesjonowane nie podlegające sprzedaży online, tym samym nie ma możliwości wysyłki tychże towarów. Sprzedaż towarów koncesjonowanych możliwa jest tylko w siedzibie sklepu za okazaniem stosownych dokumentów.

Zamówienia złożone w sklepie online na towary koncesjonowane muszą być odebrane w sklepie stacjonarnym, w przeciwnym wypadku zamówienia takie zostaną anulowane.


Typ broni krótkiej: Pistolet
Optics Ready: Nie
Mechanizm spustowy: kurkowy SA
Szkielet: Metal
Gwint zewn.na końcu lufy: Nie
Rozmiar: Full size
Regulowane przyrządy celownicze: Tak
Rodzaj przyrządów celowniczych: Klasyczne
Przeznaczenie broni: Rekreacja, Tarczowy
Długość lufy: pow.3 do 4 cali
Kaliber broni: 22LR

Custom Gun cz.12 - Benelli MP90S World Cup

Custom Gun cz.12 - Benelli MP90S World Cup

08-06-2024
W naszej serii Custom Gun mamy przyjemność zaprezentować kolejną broń customową już prosto z fabrycznego pudełka. A właściwie to z...
Co do tarczy? Część 1 - boczny zapłon.

Co do tarczy? Część 1 - boczny zapłon.

02-02-2023
„Panie, ale jaki pistolet do tarczy?” :-) Jedno z najczęściej zadawanych pytań, szczególnie na początku naszej sportowej przygody. Wybór...
22LR - niedoceniane możliwości. Część 1 - broń krótka.

22LR - niedoceniane możliwości. Część 1 - broń krótka.

19-12-2022
Tak to już w życiu bywa, że nie zawsze doceniamy to co docenić warto. Czasem umyka nam coś tylko dlatego, że jest „mniejsze”,...