Pistolet CZ SHADOW2 COMPACT OR kal.9x19

  • Obserwuj produkt:
  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 0434-0743-GJMBHPX
  • Producent: Ceska Zbrojovka
  • Dostępność: Dostępny

  • Historia ceny
    Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 6 490,00 zł brutto
  • szt.
  • 6 350,00 zł

Ceska Zbrojovka lubi nas zaskakiwać. I to w najlepszy możliwy sposób :-) Najpierw - po świetnie przyjętej  do dziś oferowanej (za co wypada wyłącznie dziękować) Shadow 1, zaoferowała strzelcom świetny pistolet sportowy CZ Shadow 2, która w bardzo krótkim czasie stała się przebojem firmy z Uherskiego Brodu i jednym z najchętniej kupowanych pistoletów CZ. Kapitalnie wykonana, celna, z genialnym spustem, równie szybko doczekała się wersji OR pod montaż optyki.

CZ SHADOW2 COMPACT

Kolejna miła niespodzianka to CZ TS2 - czyli mocno odświeżona wersja Tactical Sport, oferowana na start w 3 wersjach (Silver, Racing Green i Deep Bronze). I kolejny sukces, ukoronowany wprowadzeniem czwartej - topowej wersji TS 2 Orange. W międzyczasie Czesi zaskoczyli świat... przejęciem amerykańskiego Colta i tak niejako po cichu, a w każdym razie z dużo mniejszym rozgłosem, zastąpieniem kilku serii karabinów, nową o jednakowym oznaczeniu CZ 600.

CZ SHADOW2 COMPACT

Jeśli ktoś myśli, że na tym poprzestali to jest w głębokim błędzie. Co jak co, ale marketing swoich wyrobów mają dopracowany do perfekcji, a to pociąga za sobą konieczność zmian i przedstawiania co pewien czas kolejnych nowości.

Jedną z nich prezentował na targach IWA 2023 w Norymberdze, legendarny strzelec, członek fabrycznego Teamu CZ - Eric Grauffel. Z pozoru niepozorna… ale JEST! Już za kilka chwil pojawi się na półkach również w Polsce. Panie i Panowie - gorąca tegoroczna nowość: CZ Shadow 2 Compact!

CZ SHADOW2 COMPACT

Tak, tak, nie przesłyszeliście się, ani też nie zawodzi Was wzrok: CZ SHADOW 2 COMPACT. Czyli mniejsza wersja wielkiego przeboju. Pamiętacie CZ 75 P-01? Nadal obecną na półkach, wielu nazywało „małą szadołką”. Świetnie zaprojektowana i doskonale leżąca w dłoni, pomniejszona kopia Shadow 1. To samo Czesi zrobili z Shadow 2 - przeprojektowali szkielet i zamek, który już standardowo ma miejsce pod montaż optyki (czyli zgodnie z nomenklaturą CZ, powinno się nową broń oznaczać jako CZ Shadow 2 OR Compact - jak będzie, czas pokaże).

CZ SHADOW2 COMPACT

Zmniejszony chwyt mieści stalowy, 15-nabojowy magazynek, a dzięki proporcjonalnemu zmniejszeniu wszystkich wymiarów, pod zastosowaną 4-calową lufę, broń wygląda kozacko i de facto znów można ją śmiało nazywać „małą szadołką dwa” ;-) Mniejsze wymiary i masa wskazują nam docelowych klientów: sportowców o mniejszych dłoniach, przede wszystkim CZ myśli tu o kobietach - strzelcach sportowych, których jest coraz więcej, również w Polsce. I bardzo dobrze! Czy broń będzie nadawać się do noszenia? Mniejsze wymiary sugerowałyby to, ale jest to jednak rasowy sportowiec - gładki spust zdradza nam brak blokady iglicy, co jest bardzo dobre do sportu, ale nie koniecznie do noszenia na codzień.

CZ SHADOW2 COMPACT

Specyfikacja:

- kaliber: 9x 19 mm

- magazynek: 2 stalowe magazynki, 15-nabojowe, w komplecie

- przyrządy celownicze: muszka światłowodowa i tarczowa szczerbinka

- przygotowanie pod montaż kolimatora: tak, zamek posiada frez pod montaż optyki celowniczej

- długość lufy: 4 cale / 102 mm

- waga: 870 g

- długość: 192 mm

- wysokość: 138 mm

- szerokość: 35 mm

- ciężar spustu: SA: 15N / DA: 46 N (SA=pojedyncze działanie / DA= podwójne działanie)

- droga spustu: SA: 3-4 mm / DA: 5 mm

- reset: 3-4 mm

 

 

REZERWACJA BRONI: w sklepie luska.pl broń można zarezerwować poprzez stronę, składając zamówienie z odbiorem osobistym w siedzibie sklepu. Więcej informacji w linku. W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt.

Broń, amunicja, prochy strzelnicze oraz spłonki to towary koncesjonowane nie podlegające sprzedaży online, tym samym nie ma możliwości wysyłki tychże towarów. Sprzedaż towarów koncesjonowanych możliwa jest tylko w siedzibie sklepu za okazaniem stosownych dokumentów.

Zamówienia złożone w sklepie online na towary koncesjonowane muszą być odebrane w sklepie stacjonarnym, w przeciwnym wypadku zamówienia takie zostaną anulowane.


Typ broni krótkiej: Pistolet
Optics Ready: Tak
Mechanizm spustowy: kurkowy SA/DA
Szkielet: Metal
Gwint zewn.na końcu lufy: Nie
Rozmiar: Compact
Regulowane przyrządy celownicze: Tak
Rodzaj przyrządów celowniczych: Światłowodowe
Przeznaczenie broni: Dynamika, Noszenie, Rekreacja
Długość lufy: pow.3 do 4 cali
Kaliber broni: 9x19