Pistolet Feinwerkbau FWB AW 93 kal. 22LR

  • szt.
  • 12 490,00 zł

Nazwa Feinwerkbau (z niemieckiego: precyzyjne prace technologiczne), często podawana w skrócie FWB - to bez wątpienia synonim broni najwyższej jakości. Firma założona w 1949 r przez Karla Westingera i Ernsta Altenburgera, byłych pracowników równie znanej firmy Mauser. Firma Feinwerkbau produkuje obecnie wysokiej klasy sportową broń palną oraz pneumatyczną (wiatrówki), głównie do konkurencji ISSF.

Pistolet Feinwerkbau FWB AW 93 kal. 22LR

Obecnie w ofercie firmy występują 3 odrębne linie produktów:

1. Pistolety i karabiny pneumatyczne

2. Karabiny i pistolety wyczynowe, małokalibrowe (.177 i .22LR)

3. Pistolety czarnoprochowe, ładowane przez lufę (w kalibrach .26 i .44)

Oprócz w/w firma dostarcza kilka akcesoriów (w tym m.in. dla łucznictwa sportowego) oraz świadczy usługi projektowania i precyzyjnej obróbki mechanicznej (również na skalę przemysłową) jako podwykonawca - dostawca elementów dla innych producentów (OEM).

Pistolet Feinwerkbau FWB AW 93 kal. 22LR

Pistolet FWB AW 93 to precyzyjny, pięciostrzałowy sportowy pistolet w kalibrze .22 LR. Specjalna konstrukcja broni, bardzo precyzyjne jej wykonanie, oraz opatentowane własne rozwiązania zastosowane w tym pistolecie, sprawiają, że jest to broń wyjątkowa, nawet wśród wyczynowców. Np. odrzut broni jest znacznie zmniejszony, dzięki powrotnemu systemowi wyważenia masy oraz zintegrowanemu elementowi tłumiącemu. Specjalnie zaprojektowana prowadnica zamka eliminuje podrzut prawie do zera.

Pistolet Feinwerkbau FWB AW 93 kal. 22LR

Jak w każdej broni sportowej, mechanizm spustowy to jeden z najważniejszych jej elementów. W Feinwerkbau AW 93 mamy sportowy spust z regulacją siły oraz blokadą drogi spustu. Wraz z precyzyjnie wykonaną matchową lufą, przekłada się to na wynik uzyskiwany na tarczy. O doskonałą ergonomię dba anatomiczny uchwyt z regulowaną półką. Do wyboru mamy różne wielkości chwytu, oraz wersję prawo i lewo ręczne. Po oddaniu piątego strzału, zamek pozostaje w tylnym położeniu.

Pistolet Feinwerkbau FWB AW 93 kal. 22LR

Model AW 93 dostępny jest również w wersji „odchudzonej” z obudową zamka wykonaną z aluminium (w podstawowej jest to stal). Dzięki temu uzyskano redukcję masy o ok. 100 g względem wersji normalnej. Wersja „lajtowa” dostarczana jest razem z 40 gramowym obciążnikiem, który możemy zamontować na broni. Dla odróżnienia od wersji „normalnej” przednia część zamka jest w kolorze niebieskim.

Pistolet Feinwerkbau FWB AW 93 kal. 22LR

 

Specyfikacja:

- kaliber: 22LR

- długość całkowita: 285 mm

- wysokość całkowita: 145 mm

- długość linii celowania: 217 mm

- długość lufy: 152 mm

- średnica lufy: 15 mm

- waga: 1,14 kg (z magazynkiem)

 

REZERWACJA BRONI: w sklepie luska.pl broń można zarezerwować poprzez stronę, składając zamówienie z odbiorem osobistym w siedzibie sklepu. Więcej informacji w linku. W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt.

Broń, amunicja, prochy strzelnicze oraz spłonki to towary koncesjonowane nie podlegające sprzedaży online, tym samym nie ma możliwości wysyłki tychże towarów. Sprzedaż towarów koncesjonowanych możliwa jest tylko w siedzibie sklepu za okazaniem stosownych dokumentów.

Zamówienia złożone w sklepie online na towary koncesjonowane muszą być odebrane w sklepie stacjonarnym, w przeciwnym wypadku zamówienia takie zostaną anulowane.


Typ broni krótkiej: Pistolet
Optics Ready: Nie
Mechanizm spustowy: kurkowy SA
Szkielet: Metal
Gwint zewn.na końcu lufy: Nie
Rozmiar: Full size
Regulowane przyrządy celownicze: Tak
Rodzaj przyrządów celowniczych: Klasyczne
Przeznaczenie broni: Tarczowy
Długość lufy: pow.5 do 6 cali
Kaliber broni: 22LR

Co do tarczy? Część 1 - boczny zapłon.

Co do tarczy? Część 1 - boczny zapłon.

02-02-2023
„Panie, ale jaki pistolet do tarczy?” :-) Jedno z najczęściej zadawanych pytań, szczególnie na początku naszej sportowej przygody. Wybór...