Pistolet GLOCK 47 MOS kal. 9x19

  • Kod: GLOCK 47863
  • Producent: Glock
  • Dostępność: Dostępny (dostępność faktyczna) Dostępny (dostępność faktyczna)

  • Historia ceny
    Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 3 990,00 zł brutto
  • szt.
  • 3 890,00 zł

Firma Glock zapewne czuje oddech konkurencji na plecach, gdyż jak nigdy dotąd w swojej historii, wprowadza kolejne modele. I to wyraźnie motywowany sugestiami użytkowników. A to świadczy bardzo dobrze o firmie i jest świetną wiadomością dla nas, strzelców. W końcu od przybytku głowa nie boli, a większy wybór to większa możliwość znalezienia czegoś w sam raz dla siebie :-) Glock 47 - to kolejna hybryda Glocka. W dodatku już w standardzie posiada wycięcie pod kolimator. Czyżby zwiastowało to nowy kierunek rozwojowy firmy?

Pistolet GLOCK 47 MOS

Jest to bardzo udany mariaż zamka i lufy od modelu Glock 17 FS MOS Gen 5 (ale ze sprężyną powrotną i żerdzią od modelu Glock 19) ze szkieletem modelu Glock 45 Gen 5. Czyli coś dla strzelców o dużych dłoniach i / lub sporym apetycie na większą pojemność magazynka, dłuższą lufę, a zarazem krótszą osłonę zamka. Co nam to daje? Otóż jeszcze smuklejszy przód, a więc broń łatwiejszą do skrytego noszenia, a z drugiej strony pełnowymiarową, o świetnym chwycie i długiej linii celowania. Niby drobiazg, a jednak robi różnicę.

Pistolet GLOCK 47 MOS

Glock 47 oparty jest konstrukcyjnie na piątej generacji pistoletów Glock, w których producent powrócił do szkieletu z chwytem bez rowków na palce - pomysł nie był zły, ale sprawdzał się tylko dla strzelców ze średnią wielkością dłoni. Zarówno ci z mniejszymi jak i większymi mieli problemy z komfortowym trzymaniem. Poprawiono również cały zespół spustowy, i choć nadal jest typowo bojowym spustem, działa już o wiele lepiej niż w poprzednich generacjach. Do tego jak zawsze można w prosty sposób go tuningować.

Pistolet GLOCK 47 MOS

Ilość dostępnych części do Glocków, w tym modelu Glock 47 bije na głowę każdy pistolet innego producenta. Praktycznie co tylko chcemy w nim zmienić, bez problemu możemy zrobić. Mamy więc spory wybór przyrządów celowniczych (fabrycznie nadal plastikowe…), spustów, nakładek na zamek jak i chwyt, powiększenia manipulatorów, lejków, dociążników (np. Toni System) wraz z możliwością montażu thumbrest’u (wspornik, półka na kciuk dłoni wspomagającej) o magazynkach nie wspominając.

Pistolet GLOCK 47 MOS

W modelu Glock 47, tak jak we wszystkich Glockach najnowszej generacji mamy nową lufę - nazwaną Marksman Barrel. Wg producenta zapewnia ona jeszcze lepszą celność (choć w tym wypadku i tak najczęściej ograniczeniem celności jest... sam strzelec, a nie sprzęt ;-) ). Glock 47 zgodnie z obecnymi trendami w sporcie strzeleckim posiada standardowo FS (Front Serrations) czyli przednie nacięcia zamka (oprócz tylnych). Co ciekawe, fabrycznie pojawiły się one właśnie w modelu 45, a dopiero później, stopniowo zostały wprowadzone w pozostałych modelach piątej generacji.

Pistolet GLOCK 47 MOS

 

Specyfikacja:

- Kaliber: 9x19

- Masa bez magazynka: 658g

- Masa magazynka pustego: 78g

- Pojemność magazynka: 17

- Całkowita długość: 202 mm

- Długość lufy: 4,49 cala / 114 mm

- Ciężar spustu: 26N

 

REZERWACJA BRONI: w sklepie luska.pl broń można zarezerwować poprzez stronę, składając zamówienie z odbiorem osobistym w siedzibie sklepu. Więcej informacji w linku. W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt.

Broń, amunicja, prochy strzelnicze oraz spłonki to towary koncesjonowane nie podlegające sprzedaży online, tym samym nie ma możliwości wysyłki tychże towarów. Sprzedaż towarów koncesjonowanych możliwa jest tylko w siedzibie sklepu za okazaniem stosownych dokumentów.

Zamówienia złożone w sklepie online na towary koncesjonowane muszą być odebrane w sklepie stacjonarnym, w przeciwnym wypadku zamówienia takie zostaną anulowane.

Typ broni krótkiej: Pistolet
Kaliber broni: 9x19