Pistolet Laugo Arms ALIEN Full Kit kal. 9x19

  • szt.
  • 24 900,00 zł

Czeska firma Laugo Arms, założona w 2001 roku w Trenczynie (łacińska nazwa: Laugaricio - i stąd nazwa przedsiębiorstwa) przez absolutnych pasjonatów strzelectwa i ultra nowoczesnych technologii. Początkowo biuro projektowe firmy, współpracowało z fabryką CZ przy projekcie M8A, wprowadzonym do masowej produkcji jako... CZ Scorpion EVO 3. Sukces, ale nie w pełni satysfakcjonujący twórców z Laugo Arms. Masowa produkcja, marketing i nadzorujący wszystko księgowi, stawiali zbyt wiele - jak dla ich oczekiwań - ograniczeń. Zatem podjęto decyzję o końcu współpracy z Ceską Zbrojovką (w 2013 r) i rozpoczęciu samodzielnej produkcji.

Laugo Arms ALIEN Full Kit

Twórcy Laugo Arms za cel postawili sobie stworzenie broni najwyższej klasy, o rewolucyjnym podejściu w każdym etapie jej tworzenia - od projektu po materiały, obróbkę, wykonanie i finalnie - samą jednostkę. Dopracowaną w najdrobniejszych szczegółach. Nawet jej wygląd jest... obcy. A dokładniej, jak Obcy, i równie zabójczo celny jak Aliens z niezapomnianej, kultowej już dziś serii. Cóż zatem jest tak wyjątkowego w pistolecie ALIEN? Właściwie to... wszystko ;-)

Laugo Arms ALIEN Full Kit

Mamy tu bowiem lufę o grubym profilu, która jest... stała! Trwale osadzona w metalowym szkielecie, z precyzyjną koronką, wykonana ze stali nierdzewnej. Nad nią - nietypowo rozwiązana żerdź ze sprężyną powrotną. Zamek - mocno i wyraźnie ponacinany dla lepszego przeładowania i kontroli broni - porusza się jedynie po bokach. Objęty stałymi elementami - od dołu szkieletem broni, od górą nieruchomą szyną akcesoryjną. Szyna zresztą jest demontowalna, a w komplecie mamy jej dwie szt. Jedna z regulowanymi przyrządami mechanicznymi, druga z przymocowanym już kolimatorem.

Laugo Arms ALIEN Full Kit

W pistolecie ALIEN precyzja wykonania i spasowania jest tak duża, że nawet wymiana szyn (która nie wymaga narzędzi i jest dość prosta) i montaż, czy to szyny z przyrządami mechanicznymi, czy też z optoelektroniką celowniczą, nie wymaga ich ponownego zerowania. Chwyt wyprofilowany jest genialnie. Broń trzyma się bardzo wygodnie i pewnie. Pomagają w tym wymienne panele boczne i tylny, wykonane z laminatu G10 o świetnie dobranej, agresywnej teksturze. Mamy tu również ekstremalnie wysoko poprowadzone podcięcia, zarówno ostrogi (beavertail) jak i pod kabłąkiem spustowym.

Laugo Arms ALIEN Full Kit

Zarówno w dobrym chwycie jak i szybkiej wymianie magazynka, pomaga fabrycznie dostarczany lejek. W komplecie mamy również 3 magazynki, z przedłużoną i dociążoną stopką przyspieszającą wymianę. No i spust. Co tu dużo mówić - ŚWIETNY. Zresztą po tym co już widzieliśmy w tym pistolecie, nie spodziewaliśmy się niczego innego. Jak strzela się z Aliena? Szybko. Celnie. Bajecznie... aż nie chce się przestać, aż do ostatniego naboju... :-) Oś lufy poniżej osi chwytu robi robotę - podrzut broni jest niewielki, co sprzyja szybkiemu i celnemu strzelaniu. Na koniec pozostała cena zestawu, ale... w końcu dżentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach... oni je mają. I w tym wypadku nie może być inaczej ;-)

Laugo Arms ALIEN Full Kit

Najważniejsze cechy:

- regulowana mikrometrycznie, sportowa szczerbinka

- światłowodowa muszka

- blok zabezpieczenia bijnika

- szyna akcesoryjna MIL-STD 1913

- bezpiecznik spustowy

Laugo Arms ALIEN Full Kit

- obustronny przycisk zwalniania blokady magazynka

- wymienny panel tylni z laminatu G10

- wymienne okładziny z laminatu G10

- lejek w standardzie

- 3 stalowe magazynki z przedłużonymi i dociążonymi stopkami

- kabura IPSC w komplecie

Laugo Arms ALIEN Full Kit

- najniżej położona oś lufy

- stała lufa

- niski środek ciężkości

- zamek pół swobodny hamowany przedmuchem gazu

- przyjazny dla użytkownika system bijnikowy ze szczątkowym kurkiem wewnętrznym

Laugo Arms ALIEN Full Kit

- zamek porusza się jedynie po bokach broni

- solidna lecz nieskomplikowana konstrukcja klasy wojskowej

- wymienna górna szyna akcesoryjna, bez potrzeby zerowania przyrządów celowniczych

- dwie szyny akcesoryjne w komplecie (jedna z mechanicznymi przyrządami celowniczymi, jedna z kolimatorem)

- wysoki poziom modularności i łatwość indywidualnego zestrojenia

Laugo Arms ALIEN Full Kit

 

Specyfikacja:

- kaliber: 9x19 mm

- długość: 210 mm

- szerokość: 29 mm

- wysokość: 148 mm

- długość lufy: 4,8 cala / 124 mm

- długość linii celowania: 185 mm

- przyrządy celownicze: muszka światłowodowa, sportowa, mikrometrycznie regulowana szczerbina

- wymienna górna szyna akcesoryjna, dwie w komplecie, jedna z kolimatorem, jedna z przyrządami mechanicznymi

- waga: 1000 g

- waga z pustym magazynkiem: 1121 g

- ciężar spustu: od 10 do 25 N

- magazynek: 17 nabojowy, stalowy, 3 w komplecie

- oś lufy 17 mm poniżej osi chwytu

- kąt podrzutu: o połowę niższy od klasycznych pistoletów

Laugo Arms ALIEN Full Kit

 

 

 

 

 

 

REZERWACJA BRONI: w sklepie luska.pl broń można zarezerwować poprzez stronę, składając zamówienie z odbiorem osobistym w siedzibie sklepu. Więcej informacji w linku. W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt.

Broń, amunicja, prochy strzelnicze oraz spłonki to towary koncesjonowane nie podlegające sprzedaży online, tym samym nie ma możliwości wysyłki tychże towarów. Sprzedaż towarów koncesjonowanych możliwa jest tylko w siedzibie sklepu za okazaniem stosownych dokumentów.

Zamówienia złożone w sklepie online na towary koncesjonowane muszą być odebrane w sklepie stacjonarnym, w przeciwnym wypadku zamówienia takie zostaną anulowane.

Typ broni krótkiej: Pistolet
Kaliber broni: 9x19