Pistolet SAVAGE 1911 GOVT STYLE STAINLESS WITH RAIL kal. 45ACP

 • Obserwuj produkt:
 • Dodaj recenzję:
 • Kod: SAVAGE 67203
 • Producent: Savage
 • Dostępność: Brak

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 8 749,00 zł brutto
 • szt.
 • 7 800,00 zł
 • Niedostępny

Nie, to nie kolejny „zwykły” klon Colta 1911. To Savage 1911 Stainless Steel. To klasyk, a zarazem pistolet nowoczesny. Jak wiadomo, Colt 1911 to niezawodny o doskonałej ergonomii, samopowtarzalny pistolet zaprojektowany przez genialnego konstruktora Johna Mosesa Browninga. Służył jako Colt M1911 od 1911 roku w US Army przez dwie wojny światowe, zastąpiony dopiero w 1985 roku przez Berettę 92 FS (oznaczoną w US Army jako M9).

Savage konstruując swój model złożył hołd legendzie broni krótkiej, zachowując zarówno klasyczny wygląd jak i oryginalną mechanikę (np. krótka żerdź sprężyny typu GI). Nie zapomniał jednak o dużej dawce nowoczesnej technologii, widocznej w doborze materiałów, ich obróbce oraz odpowiednio dobranym dodatkom. Zastosowanie okładzin z lekkiego i wytrzymałego laminatu G10 czy też przyrządy celownicze z kapsułkami trytu (w wybranych modelach), ale również system podwójnej sprężyny powrotnej to ukłon w stronę nowoczesności. Mamy zatem niezwykle udane połączenie klasyki i modernizmu. Savage stale poszerza swoją ofertę, tak aby nie być kojarzonym wyłącznie jako producent doskonałej jakości karabinów.

Firma Savage znana jest również z produkcji doskonałych luf - nie inaczej jest i w modelu Savage 1911 Stainless Steel. Mamy tu zatem doskonale wykonaną, precyzyjną lufę, ze starannie obrobioną koronką o skosie 11 stopni, zapewniającym najkorzystniejsze dla balistyki, rozchodzenie się gazów po opuszczeniu przez pocisk lufy. Doskonałej celności sprzyjają również świetny (jak to w przypadku 1911-tek) spust i równie dobre, niskoprofilowe, przyrządy celownicze. Wersja ze stali nierdzewnej w jej naturalnym kolorze, z doskonale dobranymi okładzinami chwytu i czarnymi, kontrastującymi dodatkami (przyrządy celownicze i magazynek), tworzą atrakcyjną i wręcz hipnotyzująco przyciągającą wzrok mieszankę. Wybuchową wręcz :-) W każdym razie w znaczeniu designerskim :-)

Najważniejsze cechy:

- zamek i szkielet wykonany z kutej stali nierdzewnej

- lufa 5 cali / 127 mm ze stali nierdzewnej z koronką precyzyjną 11 stopni

- system podwójnej sprężyny powrotnej z drążkiem w styli GI i tuleją lufy

- powiększony port wyrzutowy

- tytanowa iglica pokryta azotkiem

- kurek ze stali nierdzewnej, sprężyna trójpalczasta i przerywacz ze stali narzędziowej

- przyrządy celownicze niskoprofilowe typu Novak (muszka z kapsułkami trytu)

- obustronny bezpiecznik skrzydełkowy z blokadą zamka

- okładziny chwytu z wytrzymałego i lekkiego laminatu G10

Pistolet Savage 1911 Stainless w tym przypadku oferowany jest w unowocześnionej wersji z dolną szyną montażową MIL-STD 1913. Umożliwia ona instalację dodatkowych akcesoriów takich jak latarki, celowniki laserowe czy inne (zapraszamy na nasz blog gdzie szczegółowo opisujemy dodatki jakie można zainstalować na dolnej szynie). W pistoletach typu 1911 celownik laserowy może być również montowany jako zintegrowany z okładzinami chwytu. Włączany jest wówczas przyciskiem umiejscowionym pod kabłąkiem spustu, łączącym lewą i prawą okładzinę.

Specyfikacja:

- typ: Government (full size)

- lufa: stal nierdzewna

- długość lufy: 5 cali / 127 mm

- skok gwintu: 1:16 RH

- kaliber: .45 ACP

- magazynek: 8-mio nabojowy, stalowy, 2 szt w komplecie

- długość: 214,63 mm

- zamek: stal nierdzewna

- szkielet: kuta stal nierdzewna lub Hyena Brown w wersji z szyną

- okładziny: laminat G10, szaro/czarne

- przyrządy celownicze: nisko profilowe typu Novak (muszka z kapsułkami trytu)

- waga:1,13 kg

 

REZERWACJA BRONI: w sklepie luska.pl broń można zarezerwować poprzez stronę, składając zamówienie z odbiorem osobistym w siedzibie sklepu. Więcej informacji w linku. W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt.

Broń, amunicja, prochy strzelnicze oraz spłonki to towary koncesjonowane nie podlegające sprzedaży online, tym samym nie ma możliwości wysyłki tychże towarów. Sprzedaż towarów koncesjonowanych możliwa jest tylko w siedzibie sklepu za okazaniem stosownych dokumentów.

Zamówienia złożone w sklepie online na towary koncesjonowane muszą być odebrane w sklepie stacjonarnym, w przeciwnym wypadku zamówienia takie zostaną anulowane.


Typ broni krótkiej: Pistolet
Optics Ready: Nie
Mechanizm spustowy: kurkowy SA
Szkielet: Metal
Gwint zewn.na końcu lufy: Nie
Rozmiar: Full size
Regulowane przyrządy celownicze: Nie
Rodzaj przyrządów celowniczych: Trytowe
Przeznaczenie broni: Dynamika, Noszenie, Rekreacja
Długość lufy: pow.4 do 5 cali
Kaliber broni: 45ACP

1911 Legenda Wiecznie Żywa

1911 Legenda Wiecznie Żywa

04-01-2023
To jest po prostu niesamowite! Czy znacie produkt, będący w sprzedaży, prawie w niezmienionej formie przez ponad 100 lat? W dodatku nadal...