Pistolet Walther GSP EXPERT kal. 22LR

  • Obserwuj produkt:
  • Dodaj recenzję:
  • Kod: WALTHER 2659077
  • Producent: Walther
  • Dostępność: Brak

  • Historia ceny
  • szt.
  • 11 200,00 zł
  • Niedostępny

Carl Walther GmbH Sportwaffen - znany jako firma Walther to niemiecki producent broni palnej i pneumatycznej. Firma założona przez Carla Walthera w 1886 roku w Niemczech znana jest z produkcji pistoletów serii PP (Polizepistole - pistolet policyjny), będący na wyposażeniu różnych służb mundurowych, w tym również polskiej policji. Walther PP produkowany jest również na licencji w Fabryce Broni Radom.

Walther GSP EXPERT

Mniejszą odmianą Walthera PP jest Walther PPK - przygotowany na potrzeby policji kryminalnej. Jednostka ta zyskała rozgłos dzięki serii filmów z Jamesem Bondem. Była to bowiem ulubiona broń agenta Jej Królewskiej Mości. Od 1966 roku firma Walther skupia się na sektorze sportowym. Spory sukces firma odniosła właśnie dzięki doskonałym pistoletom sportowym: Walther GSP (pistolet sportowy do użytku standardowego), OSP (do konkurencji pistoletu szybkostrzelnego) czy też precyzyjny SSP, który powstał po zmianie przepisów ISSF w strzelaniu szybkostrzelnym na 25 metrów (mającej na celu m.in. używanie jednego rodzaju broni również do konkurencji pistoletu standardowego).

Walther GSP Expert to absolutny hit niemieckiego producenta. Wyczynowy pistolet sprzedany w ponad 100 tys. egzemplarzy. GSP Expert jest najpopularniejszym pistoletem sportowym na świecie. Występuje w dwóch kalibrach: .22 LR (bocznego zapłonu) oraz .32 S&W (centralnego zapłonu), przy czym dostępne są zarówno całe jednostki w danym kalibrze, jak i zestawy konwersacyjne, umożliwiające dokupienie jedynie konwersji np. centralnego zapłonu do posiadanej jednostki bocznego zapłonu.

A dzięki szybkiej i łatwej zmianie kalibrów, możliwej do przeprowadzenia nawet podczas zawodów, dużo mniejszym kosztem możemy posiadać broń do strzelań w dwóch konkurencjach. Bardzo istotnym elementem takiego zabiegu (oczywiście oprócz niższej ceny niż przy zakupie dwóch jednostek) jest możliwość strzelania z broni posiadających te same ustawienia chwytu (kąt, wysokość półki, odległość od spustu) jak i dokładnie tego samego systemu spustowego (siła, droga, odległość), co przekłada się na osiąganie lepszych wyników na tarczy.

Walther GSP EXPERT

W pistolecie Walther GSP Expert przyrządy celownicze umieszczono bliżej nadgarstka, co wydatnie zmniejsza błędy celowania. Anatomiczny chwyt z półką jest optymalnie dopasowany do dłoni strzelca - broń staje się naturalnym przedłużeniem ręki. Chwyt dostępny jest w trzech rozmiarach i w wersji prawo jak i lewo ręcznej. Nitrokarbonizowany zamek zmniejsza tarcie podczas pracy zamka, a opracowany na nowo amortyzator odrzutu zapewnia idealne dopasowanie pomiędzy strzelcem, pistoletem a amunicją.

 

Specyfikacja:

- kaliber: .22LR

- długość lufy: 115 mm .22 LR

- długość całkowita: 295 mm

- długość linii celowania: 220 mm

- wysokość: 142 mm

- Szerokość: 50 mm

- waga: 1200 g .22 LR

- pojemność magazynka: 5 sztuk amunicji .22 LR

- ciężar spustu: 1000 g (regulowany do 1360 g)

 

REZERWACJA BRONI: w sklepie luska.pl broń można zarezerwować poprzez stronę, składając zamówienie z odbiorem osobistym w siedzibie sklepu. Więcej informacji w linku. W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt.

Broń, amunicja, prochy strzelnicze oraz spłonki to towary koncesjonowane nie podlegające sprzedaży online, tym samym nie ma możliwości wysyłki tychże towarów. Sprzedaż towarów koncesjonowanych możliwa jest tylko w siedzibie sklepu za okazaniem stosownych dokumentów.

Zamówienia złożone w sklepie online na towary koncesjonowane muszą być odebrane w sklepie stacjonarnym, w przeciwnym wypadku zamówienia takie zostaną anulowane.


Typ broni krótkiej: Pistolet
Optics Ready: Nie
Mechanizm spustowy: kurkowy SA
Szkielet: Metal
Gwint zewn.na końcu lufy: Nie
Rozmiar: Full size
Regulowane przyrządy celownicze: Tak
Rodzaj przyrządów celowniczych: Klasyczne
Przeznaczenie broni: Rekreacja, Tarczowy
Długość lufy: pow.4 do 5 cali
Kaliber broni: 22LR