LEE - prasa Lee Classic Cast

  • szt.
  • 1 299,00 zł / szt.

Lee Classic Cast Press - to gracz wagi ciężkiej. Dosłownie i w przenośni. Sztywna, żeliwna, zamknięta konstrukcja, w klasycznym stylu (litery „O’), duży skok z regulowaną dźwignią i przygotowanie do pracy z dużymi matrycami (1 1/4 - 12 dies) - pozwalają na pracę z kalibrami aż do 0,50 BMG. Obsługa mniejszych kalibrów również jest możliwa, dzięki dołączeniu do zestawu adaptera do standardowych matryc (7/87-14 dies).

LEE  - prasa Lee Classic Cast

Lakierowana proszkowo powłoka jest równie trwała jak sama konstrukcja. Trwałość i solidność gwarantowana przez Lee Classic Cast sprawia, że jest ona atrakcyjnym dodatkiem każdego fana elaboracji.

LEE  - prasa Lee Classic Cast

Regulowany uchwyt można montować z lewej lub prawej strony za pomocą 48-śmio zębatkowego zacisku. Szybka regulacja długości dźwigni umożliwia optymalne jej dostosowanie do wielkości aktualnie obrabianej amunicji.

LEE  - prasa Lee Classic Cast

Tłok matrycy jest przewiercony, dzięki czemu po podłączeniu do niego u dołu polimerowej rurki, możliwe jest automatyczne zbieranie w niej zużytych spłonek. W zestawie mamy adapter do osadzania zarówno małych jak i dużych spłonek.

LEE  - prasa Lee Classic Cast

W prasie montujemy standardowe uchwyty łusek (shell holders), w obrotowym adapterze, który możemy obsługiwać z dowolnej strony, w zależności od preferencji.

LEE  - prasa Lee Classic Cast

Pomimo masy i solidności konstrukcji, na samej prasie pracuje się wyjątkowo płynnie i lekko. Jest to zdecydowanie zasługa zarówno wysokiej jakości użytych materiałów, precyzji wykonania i dopracowania urządzenia w każdym szczególe, z czego słyną produkty Lee.

LEE  - prasa Lee Classic CastElaboracja krok po kroku. Część 12 - porównanie pras Lee Precision

Elaboracja krok po kroku. Część 12 - porównanie pras Lee Precision

03-12-2023
Ilość dostępnego sprzętu na sklepowych półkach może czasem przytłoczyć. I choć od wyboru głowa ponoć nie boli, to szeroka oferta rodzi...