TESRO

TESRO

Tesro to firma o uznanej renomie wśród strzelców sportowych na rynkach Europy Zachodniej. Specjalizuje się w produkcji zaawansowanych technologicznie jednostek broni sportowej, zarówno palnej jak i pneumatycznej, długiej i krótkiej. Nie oferuje może zbyt wielu modeli, ale te dostępne, niezależnie od tego czy to wersja bazowa czy topowa, wykonana jest z dbałością o najmniejszy detal i z wieloma niezwykle ciekawymi rozwiązaniami. Ale zacznijmy od początku...

Każdy strzelec sportowy zna firmę Carl Walther, produkującą całą gamę broni, zarówno pneumatycznej, małokalibrowej sportowej, czy też broni bojowej przeznaczonej dla służb. W Carl Walther pracował w latach od 1980 do 1994 Peter Römer, który był tam szefem działu projektowego. Miał dzięki temu spory wpływ na to co Walther produkował. Ale - jak w każdej korporacji, miał też swoje ograniczenia, nakładane przez zarówno swoich szefów jak i inne działy (w tym księgowości). Nie mógł więc realizować wszystkich swoich pomysłów. Jedynym wyjściem było dla niego stworzenie własnej firmy.

Peter Römer potrzebował trochę czasu po odejściu od Walthera, aby jego marzenia nabrały realnych kształtów. I tak w 2000 roku powstała firma Tesro GmbH & Co KG. Nazwa Tesro to skrót od „Technology Shooting Römer”. Nazwa nieprzypadkowa - część od nazwiska założyciela i obecnego CEO (Chief Executive Oficer - czyli najważniejszej osoby w firmie, w polskiej nomenklaturze to odpowiednik Prezesa Zarządu) którym oczywiście jest Peter Römer, jest oczywista. A biorąc pod uwagę zaawansowanie technologiczne produktów Tesro, również pierwszy człon nazwy nie pozostawia żadnych wątpliwości.

Kilka lat temu do zarządu firmy dołączył syn właściciela - Daniel, który wniósł do niej nową energię a jednocześnie jest gwarantem kontynuacji rodzinnej już tradycji. Bowiem firma Tesro to niewielka (jak na tą branżę) firma rodzinna. Swój sukces firma zawdzięcza specjalizacji i wielu doskonałym rozwiązaniom, jak chociażby opatentowanej metodzie redukcji odrzutu, czy świetnie zaprojektowanym i doskonale działającym mechanizmom spustowym. Firma nie stroni też od współpracy z tuzami branży - np. lufy do broni palnej nabywa od firmy Lothar-Walther, specjalizującej się w produkcji najlepszych na świecie luf fabrycznych.

Firma Tesro ceniona jest również na rynku amerykańskim i kanadyjskim, choć skala jej produkcji nie jest zbyt duża. A może właśnie dzięki temu możliwa jest doskonała kontrola jakości i zachowanie dla całej serii najniższych tolerancji wykonania i ciągłe doskonalenie swoich wyrobów. Z tym większą przyjemnością informujemy od dostępności broni tej niezwykłej marki na rynku polskim. Mamy również nadzieję, że już niebawem na naszych półkach zobaczycie całą ofertę firmy Tesro.